Rūpestinga patalynė / Madinga tarša / Ateitis puodelyje / 154

Sveiki,

Metų pabaigoje iš visų kampų ir pakampių plaukia metų suvestinės. Nuo to, kokia muzika buvo labiausiai klausoma (džiugina pelnyta Olivia Rodrigo sėkmė), iki asmeninių suvestinių iš įvairiausių platformų, kuriose esame prisiregistravę. Su nenuginčijamu baigtumu sužinome, kiek kilometrų nubėgome ar knygų perskaitėme. 

Priklausomai nuo situacijos, apžvalgos gali motyvuoti, nudžiuginti ar nuvilti, bet visais atvejais palieka ir truputį patoso.

Kaip gali gyvenimas, kurį patiriame taip intensyviai, sutilpti į skaičius. Ar dešimties, ar penkiasdešimties metų suvestinės irgi sutilps į kelis skaičius? Bet gal ne viskas juodai balta.

Peter Drucker išsakyta vadybos aksioma, kad patobulinti galime tik tai, ką matuojame, neabejotinai galioja ne tik versle, bet ir asmeniniame gyvenime. Gal iš tiesų problema ne tai, kad matuojame, o ką matuojame.

Čia susiduriame su sunkumu, kad svarbiausi dalykai sunkiai pasiduoda matavimams. Laimę, meilę, prasmę  netik, kad sunku pamatuoti, bet net apibrėžti vargiai pavyksta. Nepaisant visko, matavimo aktas ir iš jo kylantis sąmoningumas, pats iš savęs turi poveikį. Pavyzdžiui net stokojant tvirtų apibrėžimų, vien bandymas pamatuoti laimę, gali pagelbėti jaustis laimingesniems

Šie metai jau ritasi į pabaigą. Greitai prasidės nauji. Diena vysis dieną, ir kiekviena minutė bus užpildyta veikla. Kuo ir kaip užpildysime savo laiką, bent iš dalies priklausys ir nuo to ką nutarsime matuoti. Todėl matuokime ne tik tai, kas lengvai pasiduoda matavimams, bet pabandykime matuoti ir tai, kas mums yra svarbiausia. 

P.S.

Sekančio “Žavimės..” naujienlaiškio sulauksite jau 2022-aisiais. O šventiniu periodu, atsiųsime vieną, “best of“ tipo naujienlaiškį.

Gražių Jums artėjančių švenčių.

Balto Miško Lapė


Šią savaitę žavimės

Asmeniškesnės dovanos

Baltas Miškas dovanų kuponai pasipildė naujais dizainais. Balto Miško sekėjai žino, kad mūsų dovanų kuponai šiek tiek kitokie nei įprasta. Kiekvienas jų išsiskiria autoriniu darbu ir žinute.

O tiems, kuriems norisi išreikšti save, siūlome galimybę užsisakyti vienetinį, tik jiems sukurtą, kuponą.


Kūrybiškumas

Ateitis puodelyje

Kavos tirščių skaitymas yra meno, psichologijos, o tiems, kas tiki šiais dalykais, ir magijos sandūroje. Būrimas iš kavos tirščių ( turkiškai vadinamas fal ) yra sena ir plačiai paplitusi tradicija Turkijoje. Ši mistikos skraiste pridengta veikla, iš prieblandos apgaubtų kavinių, dabar persikėlė į internetą.

Vienas populiariausių apps Turkijoje, lenkiančių net tokias, kaip Tinder, yra Faladdin. Buvusio modelio įkurtas Faladdin teigia, kad žinant žmonijos algoritmą, nuspėti likimus nėra taip sunku. 

Kasdien daugiau nei milijonas žmonių atsiunčia nuotraukas su savo kavos puodeliu, kad 15 minučių bėgyje sulauktų atsakymo, kas jų laukia ateityje. Faladdin pateikiamo likimo interpretacijos pasirodė tokios tikslios, kad atsirado įtarimų, kad aplikacija kažkokiu būdu skenuoja vartotojų nuotraukas ir kitą informaciją.


Skaitiniai

Madinga tarša

Ši maža juoda Zara suknelė yra pagaminta iš CO2 (na, bent 20% pagaminta iš CO2). 

CO2 surinktas iš plieno gamyklų, panašiai, kaip cukrus fermentacijos būdu virsta į alkoholį, anglies dvideginis yra paversčiamas į etanoli, iš kurio vėliau gaminami verpalai. Šios technologijos pagalba audiniai gali būti pagaminami iš bet kokios pramonės išmetamų dujų.


Vieta

Grožis prasmėje

Geriausia architektūra suteikia išraišką tikro gyvenimo realijoms ir svajonėms. Šis namas San Paule, sūnaus iniciatyva pastatytas siaurame, ilgame sklype sukūrė naują gyvenimo kokybę pagyvenusiai mamai. Nepaisant nepatogaus sklypo, ypač riboto biudžeto namas yra šviesus, talpus ir pritaikytas galimam išplėtimui ateityje.


Tvarūs gaminiai

Rūpestinga patalynė

Atrasti patalynę, su kuria būtų nei per šilta nei per šalta, nėra lengva užduotis. SIJO sukūrė Clima audinį, iš kurio pagaminta patalynė palaiko optimalią kūno temperatūrą. Principas gana paprastas: botaninės kilmės, perdirbami, hipoalergiški audinys sugeria perteklinę šilumą, o kūnui atvėsus, ją vėl išleidžia. 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s