Mano yra tavo / Kvadratas šilumos / Laiškų terapija / 149

Sveiki,

1830-aisiais, Viktoro Hugo knygų leidėjas pavargo nuo autoriaus vėlavimo pateikti ilgai žadėtą juodraštį. Įvertinęs padėties rimtumą, Hugo ėmėsi ryžtingų priemonių. Jis nusipirko didelį vilnonį šaliką ir buteliuką rašalo, o savo miesto drabužius, su kuriais galėjo pasirodyti viešumoje, užrakino atskirame kambaryje. Taip užsitikrinęs savo atsiskyrimą nuo viešumos ir nepalikdamas savo kambario, Viktoras Hugo per 6 mėnesius parašė šedevrą – Paryžiaus katedrą.

Drabužiai yra neatsiejama buvimo visuomenėje dalis. Napaisant to, kad šiandienos “Viktorų Hugo“turbūt namuose nesulaikytų miestui skirtų dabužių stoka, drabužiai išlieka svarbia saviraiškos priemone. 

Deramos aprangos sampratos nuo Hugo laiku žinoma pakito. Pavyzdžiui žemiau matoma suknelė anuomet buvo skirta sportui, ypač tenisui, ir buvo laikoma ypač patogia.

Mados normos neabejotinai keisis ir toliau, tačiau apranga neišvengiamai išliks saviraiškos priemone.

Praeitą savaitę kelionės Portugalijos šiaurėje ir Serra da Estrela kalnuose suteikė dar viena galimybę stebėti tiek individualias, tiek grupines kultūros išraiškas. 

Turbūt niekur kitur išvaizda ir bendrai įvaizdis nėra taip tampriai persipynę su gyvenimo būdu ir kultūra, kaip banglentininkų mekoje – Nazare miestelyje. Nazare išsidėstęs tarytum per du lygius – viena dalis jūros lygyje, kita ant aukštos kalvos – knibždėte knibžda banglentininkų ir jiems prijaučiančių. 

Portugalijoje dominuojanti neįpareigojanti, regis nuolatiniam pabėgimui į paplūdymį pritaikyta,  stilistika, Nazare pasiekia tam tikrą zenitą. Šio pasaulio centras yra vienas iš Nazare paplūdymių, šiaurinėje dalyje esantis Praya do Norte. Didžiulio povandeninio kanjono dėka šiame paplūdymyje 20 metrų ir aukštesnės bangos yra kasdienybė. Būtent čia sutinkame žmones, kurių veiduose ir akyse įrašytas gyvenimas neatsiejamai išsireiškia per banglentinišką stilistiką.

Tokia simbiozė įkvepia.

Balto Miško Lapė


Šią savaitę žavimės

Kvadratas šilumos

Žvarbiais vakarais šiltas ir jaukus pledas, laukiantis ant sofos kampo, atneša šypseną.
Coocoomos pledai, yra žingsneliu toliau nei įprasti. Pledai pagaminti iš 15% kašmyro ir 85 % merino vilnos. Tokią sudėtį dažniau sutiksime prabangiame megztinyje, bet Coocoomos dėka dabar galime apsigaubti prabangių verpalų pledu.


Kūrybiškumas

Laiškų terapija

Tyrimai rodo, kad net kai žinome, kad komplimentai nėra nuoširdūs, jie visvien veikia. Turbūt kažkas panaušaus vyksta ir sulaukus meilės laiško, kurio patys paprašeme.

The World Need More Love Letters, tai projektas, kur bet kas norintis gali paprašyti meilės laiško. Tikras, ranka rašytas laiškas bus sukurtas butent jums. Nepaisant to, kad laiškus rašo nepažįstamieji, šiltas, žmogiškas dėmesys džiugina. Kartais to visai ir pakanka.


Skaitiniai

Mano yra tavo

Vinted ir kiti panašūs startuoliai parodė, kaip galima uždirbti iš savo spintų. By Rotation siūlo naują būdą – vietoj to, kad parduoti savo drabužius, galite išnuomoti. Įprastų drabužių nuomos startuolių jau daug, bet visi jie susiduria su inventoriaus problemomis. By Rotation modelis potencialiai siūlo beribį pasirinkimą. Šiame trumpame straipsnyje žvilgsnis į By Rotation iš vartotojo pusės.


Vieta

Skirta pojūčiams

Šio namo architektas yra įsitinęs, kad architektūra visų pirma turi turėti psichologinį poveikį.

Šiuose Šveicarijoje esančiuose namuose pojūčiai stimuliuojami santyko su aplinka manipuliacijomis. Pirmas aukštas yra įgilintas ir su žemomis lubomis, todėl visas dėmesys krypsta į su langų paviršiumi vilnijančiomis lankomis. Antrasis aukštas, atvirkščiai, skirtas erdviems toliams, kurių poveikis sustiprinamas 6 metrų aukščio lubomis.


Tvarūs gaminiai

Empatiškos striukės

Mėgstantiems odines striukes, veganiškų pasirinkimų kol kas nėra labai daug. Culthread 100% veganiškos striukės yra viena iš alternatyvų. Sukurtos ilgam dėvėjimui, aprūpintos didžiulėmis kišenėmis ir kapišonu, Culthread striukės patenkins odos mylėtojų poreikius. Bet to šis brendas gamina ir 100% veganiškas pūstas striukes.

Culthread tvarumo siekia nuosekliai ir yra vienas iš retų prekių ženklų, kurie savo tvarumą ir veganiškumą matuoja, todėl šalia kiekvieno gaminio yra taip vadinama Culthread scale, aiškiai rodanti kiek konkretus gaminys atitinka tvarumo standartą.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s