Lėtam pasimėgavimui / Kartais namai / Išsaugotas švelnumas / 152

Sveiki,

Napaisant jo pasiekimų, Virgil Abloh nebuvo gerai žinomas vardas. Tačiau jo įtaka ir reikšmė mados pasaulyje pasireiškė daugybe formų. Viena iš jų, vis didesnis savamokslių, neturinčių mados išsilavinimo, vaidmuo įtakojant madą.

O gal tiesiog mados išsilavinimas įgavo naujas formas?

Kai savo karjeros pradžioje, Virgil Abloh norėjo studijuoti madą prestižiniame Londono Central Saint Martins universitete, žymi profesorė Louise Wilson jį atkalbėjo. Jos manymu jis jau turėjo daugiau žinių apie madą nei, kad jam galėjo suteikti universitetas.

Rinkdamiesi tiek naujų prekių ženklų gaminius, tiek jau įsitvirtinusių, vis rečiau susimąstome apie jų kūrėjų formalias mados žinias. Sampratos iš sparčiai besivystančio startuolių pasaulio, kai programuotojai įkuria bankus ir kitus verslus, pasklido ir į madą ir nukreipę dėmesį nuo formalaus išsilavinimo, link galutinio produkto. 

Baltame Miške turime virš šimto prekių ženklų. Kiek iš jų yra įkurti profesionalių mados dizainerių, net nežinome, tačiau žinome tai, kad pirkėjai tuo niekada nesidomi. Jiems svarbūs kiti aspektai, tokie, kaip prekės ženklo atstovaujamos vertybės, kaina, gaminių išskirtinumas.

Virgil Abloh buvo vienas sėkmingiausių naujos kartos kūrėjų, net nebandančių sekti ankstesnės kartos dizainerių pėdomis. Jis kūrė kolaboratyviai, skaidriai, nuolatos bendraudamas su klientais ir partneriais. Didžioji dalis jo partnerysčių, net su tokais prekių ženklais kaip Nike ir Ikea, buvo derinamos per WhatsApp.

Virgil Abloh nepatiko būti vadinamam mados dizaineriu, vietoj to jis prašė būti vadinamu darytoju (maker). Šiandien, kai iš drabužių tikimasi ir socialinės atsakomybės ir tvarumo, ir prasmingos estetinės išraiškos, šis, platesnis kūrėjo apibrėžimas, daug geriau nusako tai kuo užsiima modos kūrejai.

Balto Miško Lapė


Šią savaitę žavimės

Lėtam pasimėgavimui

Kuriant kolekcijas Gand Duchess visuose etapuose siekia žengti žingsniu toliau įprastų normų. Nauja, laivalaikiui ir miegui skirta, kolekcija tęsia šią tradiciją.

Štai pavyzdžiui nuotraukoje matomo chalato alyvuogių spalva buvo įkvėpta Frida Kahlo kūrybos. Iš švelnaus 100% lino pagamintas chalatas yra skirtas lėtoms dienoms. Jis minkštas, šiltas ir gula ant kūno panašiau į suknelę, o ne chalatą.

Kalbant apie Frida Kahlo, ar girdėjote, kad jos kūryba pagaliau aplenkė ilgai dominavusį Diego Riveiros rekordą, ir tapo brangiausiu kūriniu Pietų Amerikos istorijoje.


Kūrybiškumas

Gastronominis vanduo

Nors supakuoto vandens vartojimas vis auga, tuo pačiu auga ir kvestionuojančių šią praktiką skaičius. Juk vanduo buteliukuose mažai kuo skiriasi nuo vandens iš čiaupo, o žala aplinkai daug didesnė. Visa tai nereiškia, kad vandens buteliukas neturi vietos ant stalo, tik gal turėtume pergalvoti vandens vaidmenį.

Minvino butent tai ir padarė, ir vietoj tiesiog vandens sukūrė vyno kompanjoną. Minvino sukūrė keturių, skirtingos mineralizacijos ir skonių kolekciją, skirtą derinti kartu su vynu. Kiekvienas vanduo yra sukurtas išryškinti skirtingo vyno skonį.


Skaitiniai

Išaugotas švelnumas

Vicuna vilna yra išskirtinė.

Peru gyvenančios vicuna (reta kupranugarių rūšis) vilnos vertė buvo žinoma jau Inkų civilizacijos laikais. Aukštai Andų kalnuose gyvenantys, lamas primenantys, vicuna buvo laikomi šventais gyvūnais ir juos medžioti buvo uždrausta. Vietoj to, kas kelis metus vicuna bandos, iškilmingos ceremonijos metu buvo suburiamos į vieną vietą, apkerpamos ir vėl paleidžiamos. 

Deja, tradicijos gerbiančios šiuos gyvūnus neišgyveno, ir visai neseniai vicuna buvo ant išnykimo ribos. Šiandien, po didelių pastangų, vicuna buvo išsaugotos ir jų skaičius pasiekė apie 200 tūkstančių.

Pastangos nukreiptos tiek į pačių gyvūnų išsaugojimą, tiek į jų vilnos kultivavimą. Neprilygstamomis  savybėmis ir švelnumu išsiskirianti vicuna vilna išlieka viena rečiausių ir brangiausiu vilnų pasaulyje.

(pavyzdžiui Škotijoje iš vicuna vilnos pagamintas šalis kainuos tūkstančius eurų). 


Vieta

Kartais namai

Architektai siekė, kad šie savaitgalio namai Australijoje egzistuotų neapibrėžtame stovyje tarp namo ir buvimo laukinėje gamtoje.

Švelnaus klimato zonoje esantis namas persilieja su supančia aplinka – augalai yra ir išorinėje ir vidinėje sienų pusėje, grindys sukeltos, o po jomis – natūrali dirva. Kaip teigia architektai, šis namas yra eksperimentas, kuris kartais tampa namais.


Tvarūs gaminiai

Neatpažįstamas pranašumas

Auliniai batai su masyviu padu – tokios stilistikos batai, orams atvėsus, staiga tapo vienu mėgsiamiausių Lisabonos moterų pasirinkimu. 

Portugališkas prekės ženklas NAE gamina klasikinių ir populiarių, modernių stilių batų, veganiškas alternatyvas.

Nuotraukoje matomi Noah Pinatex batai atrodo panašiai į daugelį kitų šio stiliaus batų, tačiau yra pagaminti vien iš tvarių audinių iš Pinatex audinio (pagamintas iš ananasų lapų).  


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s