Alpių tyla / Tradicijų perpakavimas / Sujungiantis žvigsnis / 140

Sveiki,

Tekstilinė matrica

Kad kompensuoti poveikį, kurį jo gamyba padarė aplinkai, medvilninis krepšelis turi buti naudojamas 20000 kartų. Tai sudaro maždaug 54 metų kasdienio naudojimo. Tokią išvadą padarė Danijos Aplinkos ir Maisto Ministerijos tyrimas.

Tvarumas neužilgo bus norma. Taip, kaip šiandienos statybininkai nebesigiria, kad stato namus be asbesto, taip ir mados gamintojai neminės, kad yra draugiški aplinkai. Tačiau tokie pavyzdžiai kaip medvilninis krepšelis, kurį įvairaus plauko aplinkosaugininkai primygtinai siūlo naudoti, kaip pranašesnį plastikui, verčia susimąstyti. 

Mes vartotojai neturime intuityvaus pojūčio, kas yra draugiška aplinkai. Iš pažiūros neatskirsime organiškos medvilnės džinsų nuo įprastų, ar drabužių minkštintų draugišku aplinkai būdu nuo įprastinio. Jau nekelbant apie socialinius aspektus. Pavyzdžiu Kinijos Xinjiang provincija išaugina apie 20% pasaulio medvilnės, tačiau yra tyrimų, kad šios medvilnės kultivacijoje yra sistemiškai naudojams priverstinis musulmonų mažumos darbas. Kaip mums, kaip vartotojams, žinoti ar mūsų įsigijamas drabužis nėra pagamintas iš šios medvilnės?

Sprendimų galime rasti kitose srityse. Sunku patikėti, bet Europos Sajungoje vieningo formato maisto sudėties informacija tapo privaloma tik 2016-aisiais. Augantis dėmesys sveikai mitybai ir vartotojų teisėms, sukūrė kontekstą, kuriame tapo natūralu tikėtis, kad maisto sudėtis bus sistemiškai ir aiškiai pateikiama.

Mados srityje tokio skaidrumo dar sunku tikėtis. Tačiau jau yra prekių ženklų, kurie nelaukdami reguliacijos,  savo iniciatyva žengia pirmuosius žingsnius link skaidrumo ir pavyzdžiui suteikia galimybę pirkėjams sekti gaminio kilmę, kuria drabužių infomacinius pasus, ar įgalina kūrybos ir vartojimo ciklo stebėseną. Ateis laikas, kai pirkdami drabužius analizuosime aiškią ir vieningai pateikiamą informaciją apie gaminio kilmę, ir stebėsimės, kad dar visai neseniai neturėjome tokios galimybės.

Balto Miško Lapė


Šią savaitę žavimės

Daugiau yra daugiau

Ar ir Jums būna dienų, kai nei vienas drabužis nesijaučia pakankamai šiltas ir jaukus? Coocoomos didžiulis, dviejų metrų ilgio, 100% eriuko vilnos šalikas yra skirtas butent tokioms dienoms. 


Kūrybiškumas

Tradicijų perpakavimas
 

Jei ir Jus, kaip ir mus gena nuolatinis smalsumas patirti ir pažinti kuo platesnę gyvenimo skonių įvairovę, Whisky Me pasirodys patrauklus sprendimas. Viskio įvairovė yra didžiulė ir kad pažinti šį gėrimą reikia jo išbandyti ištisą spektrą. Bet ką daryti, jei labiau norisi pažinti, o ne vartoti butelį po butelio? Štai čia ir atrandame Whisky Me – tai mažais kiekiais supakuoti įdomiausių Škotiško visko pavyzdžiai, kuriuos galima užsisakyti online. 

Kūrybiškas požiūris į pakuotę gali sukurti naujas vartojimo formas. 


Skaitiniai

Sujungiantis žvilgsnis
 

Bandymų pasiūlyti išmaniuosius akinius jau buvo, tačiau visi jie baigėsi nesėkme. Niekas nenori dėvėti keistų, masyvių androidiškų akinių.

Bandydami kitokį požiūrį, Facebook susikooperavo su Ray Ban ir pristatė savus, stilingus, išmaniuosius akinius. Ar technologinis potencialas – galimybė fotografuoti, kalbėti telefonu, klausytis muzikos – sudomins pirkėjus, parodys laikas, bet šįkart bent akinių išvaizda neatgrasins.


Vieta

Alpių tyla

Namai Italijos Alpių slėnyje. Architektai rėmėsi keliais principais: naudoti esamas medžiagas (senų sienų akmenys, mediena, viskas buvo panaudota rekonstuojant). Naudoti tik kelias paprastas medžiagas, o išraišką suteikti per formą ir tekstūrą.

Šiais laikais, kai statybą siekiama kuo labiau sisteminti ir automatizuoti, šių namų akmeninės sienos buvo rekonstruojamos rankiniu būdu, parenkant kiekvieną akmenį individualiai, taip, kaip namai Alpėse buvo statomi šimtmečiais.


Tvarūs gaminiai

Be dydžių

Unspun džinsai neturi dydžių. Džinsai yra gaminami individualiai pagal 3D nuskenuotus kūno matmenis. Skenavimą galima padaryti tiesiog savo telefonu.

Unspun dėmesys tvarumui – išskirtinis. Visi džinsų elementai nuo audinio iki sagų yra atrinkti, kad būtų kuo draugiškesni aplinkai. Tačiau robotizuota ir lokalizuota gamyba kartu su #sizefree požiūriu, Unspunleidžia tvarumo kartelę pakelti dar aukščiau.

1 mintis apie “Alpių tyla / Tradicijų perpakavimas / Sujungiantis žvigsnis / 140”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s