Italijos pėdsakai / Išaukštintas sentimentalumas / Laiko išgryninta / 130

Sveiki,

Prancūzų filosofas Denis Diderot parašė ese apie tai, kaip gavęs dovanų puošnų apsiaustą, jis pajuto būtinybę pakeisti ir kitus daiktus esančius jo namuose naujais ir aukštesnės kokybės, kad jie derėtų su jo naujuoju apsiaustu. Pradėjus keisti, vis daugiau turėtų daiktų tapo nepasitenkinimo šaltiniu, o naujų įsigijimas, vis didesne finasinė našta. Nevaldoma situaciją autorius nusprendė išspręsti atsisakydamas puošnaus apsiausto. Prabėgus daugiau nei dviem šimtams metų ši esė tapo pagrindu socialiniam fenomenui vadinamu Diderot Effect

Diderot efektas apibūdina pocesą, kai naujas daiktas sukuria nepasitenkinimą esama aplinka, kuri iki tol atrodė priimtina. Įsigydami naują daiktą, jį įkomponuojame į mažą visatą, susidedančią iš mūsų jau turimų daiktų. Kadangi mus supanti aplinka yra tarytum mūsų pačių tąsa, jų darnumas yra ypač svarbus.

Nors Diderot efektas kalba apie konsumerizmo keliamas problemas, su trupučiu fantazijos galime įsivaizduoti, kaip tie patys impulsai gali pasitarnauti teigiamai. Diderot esėje iš esmės yra apibūdinamas iš kontrolės ištrūkęs harmonijos siekis. Kadangi kiekvienas naujas daiktas reikalauja daugiau naujų daiktų, kad derėtų tarpusavyje, vartojimo procesas tampa nevaldomas. 

Tačiau suvaldžius pirkimo impulsus, Diderot aprašomas jautrumas aplinkai ir harmonijos siekis, gali ženkliai pasitarnauti tobulinant savo aplinką. Gal įsigijote tvariai pagamintą gaminį iš socialiai atsakingo gamintojo ir staiga kiti turimi drabužiai atrodo mažiau patrauklūs? Diderot efekto dėka šią disharmoniją pastebėsite. Bet nebūtina eiti autoriaus pėdomis, pamesti galvą ir perkurti visą savo spintą. Gal verčiau mėgautis naujais pastebėjimais ir pamažu, sąmoningai, mažais žingsniais keisti savą pasaulį, norima kryptimi.

Balto Miško Lapė


Šią savaitę žavimės

Italijos pėdsakai


Naujai pristatyti Sile drabužiai eina geriausių, naujų prekių ženklų pėdomis. Jų drabužiai yra išraiškingi, patogūs, draugiški aplinkai,  gaminami su bekompromisiu dėmesiu kokybei. Sile kūrejai tokie reiklūs, kad kartais norimą kokybą randa tik Italijoje: Sile drabužiai siuvami Lietuvoje, bet grafiniai darbai spausdinami Italijoje, netoli žymiojo Como ežero esančioje, šimtametes tradicijas turinčioje gamykloje. 


Kūrybiškumas

Kvapai vaiduokliai


Kai vokiečių parfumeris Geza Schon pademonstravo savo naujai pagamintą kvapą, kvepalų pirkėja juo nusivylė, nes nieko neužuodė. Tačiau išėjus iš susitikimo, ji staiga sulaukė netikėtų komplimentų iš atsitiktinai sutiktų žmonių, kad kvepia nuostabiai.

Ji pasikvėpino pirmaisiais vienos molekulės pagrindu pagaminatais kvepalais, Molecule 01. Skirtingai nei įprasti kvepalai, kuriuose naudojama kvapų seka, šiuose kvepaluose yra tik vienas ingredientas vadinamas Iso E Super. Šis kvapas yra toks kompleksiškas ir tuo pačiu toks magnetiškas, kad daugelis žmonių turi problemu apibūdinant ji. Kvapo tarytum nelieka ir lieka tik nepaaiškinamas malonus pojūtis.

Šiandien yra nemažas pasirinkimas taip vadinamų vienos natos kvepalų, tačiau Geza Schon kūrybos vaisius Molecule 01 išlieka vieni populiariausių.


Skaitiniai

Vasaros įsikūnijimas

Apie tai, kad madų tendencijos vis labiau fragmentuojasi, jau rašėme. Šią vasarą viena iš sparčiai augančių mikro tendencijų yra vadinama Anant Basic, kurios vienas iš abibūdinimų “hot girl maximalism“. Pakrikštyta kaip “Instagram mylimiausia“ ši 70-ųjų įkvėpta stilistika, trykšta spalvomis ir tarytum įkūnija energingą optimizmą.


Vieta

Išaukštintas sentimentalumas

Devyniolikto amžiaus antroje pusėje, netoli Turino pastatyto namo istorija prasideda su Ascanio Sobrero – nitroglicerino išradėju, kurį Alfredas Nobelis naudojo gaminant dinamitą. Vėliau čia gyveno generolas, dar vėliau grafienė ir galiausiai dabartiniai šeimininkai. 

Architektų uždavinys buvo ne tik išlaikyti istoriją, bet ją užaštrinti. Šiame interjere sentimentalūs prisiminimai yra  tarsi įrėminti ir išeksponuoti, kad būtų naujai atrasti ir patirti.


Tvarūs gaminiai

Laiko išgryninta

Efektyvūs ir sveiki alyvuogių aliejaus pagrindu pagaminti muilai daugiau nei 4000 metų populiarūs visose vidurio rytų šalyse, pamažu populiarėja ir kitur. Švedų Aard gamina tvarius alyvuogių aliejaus muilus su trupučiu laurų aliejaus, suteikiančio papildomų antibakterinių ir antiuždegiminių sąvybių. Šis tvarus išgrynintas muilas pakeičia kūno ploviklį, šampūną ir veido prausiklį.


Šis įrašas yra iš susižavėjimų naujienlaiškio “Žavimės“. Kas savaitę prenumeratoriams siunčiame dėmesio vertų įdomybių susijusių su dizainu, mada, architektūra ir literatūra, rinkinį. 

Naujienlaiškis “Žavimės“ yra skirtas žingeidžioms kosmopolitiškoms asmenybėms. Jei tai jūs – kviečiame prenumeruoti, nenuvilsime.

Processing…
Success! You're on the list.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s